چگونه وسایل الکترونیکی را بسته بندی کنیم؟

چگونه وسایل الکترونیکی را بسته بندی کنیم؟

در این عصر دیجیتال، محافظت از رایانه و سایر وسایل الکترونیکی شما در طول سفرهای طولانی بسیار مهم است. تعویض آنها نه تنها هزینه بر است، بلکه می توانند همه چیز از عکس ها و فیلم های خانوادگی گرفته تا سوابق مالی و اسناد قانونی را در خود جای دهند. دانستن نحوه مراقبت از وسایل الکترونیکی خود در طول نقل مکان به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که تجهیزات ایمن باقی می مانند و می توانید به خاطرات ارزشمند و اطلاعات شخصی خود در خانه جدید خود دسترسی داشته باشید، با ظریف بار تهران همراه باشید.

نقل مکان کامپیوتر

نقل مکان کامپیوتر

آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که در حین حمل و نقل به رایانه خود آسیب وارد کنید، بنابراین بسته بندی صحیح آن مهم است. کامپیوترها باید همیشه در وضعیت عمودی خود حمل شوند تا در حین جابجایی یا حمل و نقل آسیب نبینند. نکات ما را دنبال کنید تا کامپیوتر خود را در بهترین حالت خود در حین جابجایی نگه دارید.

نحوه بسته بندی مانیتور

بهترین راه برای بسته بندی کامپیوترهای رومیزی در بسته بندی اصلی آنهاست. اگر قبلاً آن وسایل را دور انداخته اید، نگران نباشید. فقط یک جعبه محکم دیگر بزرگتر از دستگاه خود را برای حمل آن انتخاب کنید. مانیتورها را می توان در جعبه های تلویزیون نیز حمل کرد. اطمینان حاصل کنید که شیشه مانیتور شما به لبه بیرونی جعبه نزدیک نباشد و از مواد بسته بندی زیادی استفاده کنید.

نکاتی که هنگام بسته بندی سیستم خود باید دقت کنید:

 • کامپیوتر خود را به درستی خاموش کنید.
 • همه سیم ها را از برق بکشید. (می توانید سیم ها را در کیسه های زیپ دار جداگانه بسته بندی کنید.)
 • مانیتور را در پلاستیک های ضربه گیر غیر استاتیک بپیچید.
 • کف جعبه های خود را با کاغذ بسته بندی پر کنید.
 • اجزای عمودی خود را در جعبه قرار دهید.
 • هر جای خالی را با کاغذ بسته بندی بیشتر پر کنید. همچنین می‌توانید بسته‌هایی از سیم‌ها را در جعبه قرار دهید تا فضا را اشغال کنید.
 • جعبه ها را مهر و موم کنید و مطمئن شوید که آنها را “شکننده” علامت بزنید و سمت درست را به سمت بالا نشان دهید.

پیشنهادی:

باربری ستارخان تهران

سیستم های گیمینگ

رایانه‌های بازی و سایر رایانه‌های شخصی ساخته شده نیاز به مراقبت مشابه رایانه‌های معمولی دارند، اما با یک تفاوت کلیدی: ایمن کردن کارت گرافیک. کارت های گرافیک روی رایانه های شخصی بازی سنگین هستند و ممکن است در حین جابجایی آسیب ببینند، همچنین نکات اسباب کشی را رعایت کنید.

ایمن ترین راه برای حمل و نقل رایانه های شخصی بازی، برداشتن کارت گرافیک و بسته بندی جداگانه آن است. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، باید کیس کامپیوتر را باز کنید تا کارت گرافیک را با مواد بسته بندی پشتیبانی کند. برای بهترین نتیجه، از یک محصول قابل ارتقا (مانند Instapak Quick®) استفاده کنید که فضاهای خالی کیس رایانه شما را پر می کند.

اگر دستگاه شما با آب خنک می شود، فراموش نکنید که تمام مایعات را قبل از بسته بندی کامپیوتر خود تخلیه کنید، زیرا ممکن است در حین حمل و نقل و جابجایی نشت کنند.

هنگامی که همه چیز را در جعبه کامپیوتر خود ایمن کردید، مراحل 3-7 بالا را کامل کنید تا بسته بندی کامل شود.

بسته بندی کامپیوتر هنگام حمل و نقل

اگر نیاز به ارسال کامپیوتر دارید، جعبه دوبل ایمن ترین است. پس از انجام مراحل بالا، این مراحل اضافی را برای محافظت از محموله خود دنبال کنید:

 • جعبه کامپیوتر مهر و موم شده را داخل یک جعبه بزرگتر قرار دهید (حتما ابتدا آن را با کاغذ بسته بندی بپوشانید).
 • برای محافظت بیشتر، کناره ها و بالای جعبه را با کاغذ بسته بندی پر کنید.
 • آن را با چسب ببندید.
 • بسته را به آرامی تکان دهید تا مطمئن شوید که چیزی داخل آن حرکت نمی کند.
 • روی کادر “شکننده” برچسب بزنید و سمت درست را به سمت بالا نشان دهید.

بیشتر بدانید:

بهترین زمان برای اسباب کشی

بسته بندی سایر لوازم الکترونیکی

بسته بندی سایر لوازم الکترونیکی

تمام وسایل الکترونیکی باید در جعبه های محکم با مواد بسته بندی مناسب بسته بندی شوند تا از آسیب به اقلام شما جلوگیری شود. ممکن است دفترچه راهنمای مالک شما دستورالعمل های بیشتری داشته باشد. برای برخی از لوازم الکترونیکی مانند تلویزیون های صفحه بزرگ، اگر دیگر جعبه اصلی خود را ندارید، می توانید جعبه هایی را به طور خاص برای جابجایی این اقلام خریداری کنید. مراحل زیر را دنبال کنید تا وسایل خود را برای حمل و نقل ایمن آماده کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که هر سیم یا قطعات متحرک را روی وسایل الکترونیکی خود محکم کنید.
 • دستگاه خود را در پلاستیک های ضربه گیر بپیچید.
 • از مواد بسته بندی زیادی برای محافظت از اقلام خود در برابر سقوط و ضربه استفاده کنید.
 • بسته خود را تست تکان دهید تا مطمئن شوید که چیزی در اطراف حرکت نمی کند. اگر چیزی جابه‌جا شد، مواد بسته‌بندی بیشتری اضافه کنید تا زمانی که به یک تناسب مطمئن برسید.
 • جعبه را با چسب ببندید و روی آن علامت «شکننده» بزنید.

منبع : Unpack.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button