نحوه بسته بندی وسایل سنگین

نحوه بسته بندی وسایل سنگین

همه می دانند که بسته بندی مناسب کلید یک اسباب کشی موفق است هر چه اقلام شما بسته بندی بهتری داشته باشند، شانس بیشتری برای سالم ماندن وسایل از جابجایی خواهید داشت. وانت بار ظریف شما را در نحوه بسته بندی وسایل سنگین کمک خواهد کرد و چه چیزی بیشتر از اینکه وسایل خود را در خانه جدیدتان سالم داشته باشید.

بنابراین، وقتی شروع به آماده‌سازی برای نقل مکان می‌کنید، یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید (درست پس از پیدا کردن جابجایی‌های خوب که از دارایی‌های شما به خوبی مراقبت می‌کنند) این است که بدانید چگونه وسایل خود را به درستی بسته‌بندی کنید.

انواع مختلف اقلام شرایط بسته بندی متفاوتی دارند – اقلام شکننده باید در مواد محافظ نرم پیچیده شوند، اقلام حساس باید به خوبی پوشش داده شوند و به خوبی عایق بندی شوند، اشیاء قیمتی ظریف باید در جعبه های چوبی سفارشی حمل شوند و غیره.

بنابراین، در مورد وسایل سنگین چطور؟ چگونه وسایل سنگین را به روشی ایمن و کارآمد بسته بندی و جابجا کنیم؟ جابجایی اقلام سنگین بسیار دشوار است و خطرات ایمنی زیادی را به همراه دارند و در حین جابجایی نیز به راحتی آسیب می بینند. اگر آنها به خوبی بسته بندی نشده باشند، خطرات آسیب و صدمات حتی بیشتر می شود .


تماس با وانت بار ظریف:

تماس با شعبه مرکز تهران

تماس با شعبه غرب تهران

تماس با شعبه شمال تهران


اگر یک کالای سنگین از جعبه بیرون بیفتد، یا یک جعبه زیر وزن وسایل سنگین بسته بندی شده پاره شود، اقلام ریخته شده ممکن است بشکنند، کف می تواند خراب شود، و پاها و انگشتان پا ممکن است له شوند. و اگر یک قطعه سنگین وزن به درستی پیچیده نشود، در برابر آسیب بسیار آسیب پذیر و حمل آن بسیار خطرناک می شود.

بنابراین، برای جلوگیری از آسیب اموال، جلوگیری از صدمات شخصی و اطمینان از ایمنی وسایل سنگین خود، باید آنها را با نهایت دقت و احتیاط بسته بندی کنید.

پیشنهادی:

نحوه پیدا کردن باربری مطمئن

کدام یک از وسایل سنگین را نیاز دارید

قبل از اینکه وسایل سنگین خود را برای جابجایی بسته بندی کنید، باید کاملا مطمئن باشید که می خواهید این وسایل را با خود ببرید. از این گذشته ، جابجایی وسایل سنگین نه تنها بسیار دشوار است ، بلکه بسیار گران است:

  • هنگام حرکت در مسافت طولانی، هزینه جابجایی شما بر اساس وزن محموله شما خواهد بود، و هر چه اقلام سنگین بیشتری تصمیم به جابجایی داشته باشید، محموله شما سنگین تر خواهد بود.
  • هنگامی که به صورت محلی حرکت می کنید، ساعتی از شما شارژ می شود – و هرچه وسایل سنگین بیشتری برای جابجایی داشته باشید، کار بیشتر طول می کشد (بلند کردن و مانور دادن وسایل سنگین دشوارتر است، بنابراین بارگیری و تخلیه آنها زمان بیشتری می برد).
  • بسیاری از جابجایی ها برای جابجایی اقلام بسیار سنگین و حجیم هزینه اضافی دریافت می کنند.
  • برخی از اقلام سنگین (ساعت های پدربزرگ، جکوزی، پیانو، و غیره) شرایط جابجایی خاصی دارند – یا نیاز به خدمات جابجایی اضافی دارند – و هزینه های جابجایی اضافی را متحمل می شوند.

بنابراین، بسته بندی و جابجایی همه وسایل سنگین ایده خوبی نیست ، پیشنهاد می کنم مقاله نحوه جابجایی وسایل سنگین را مطالعه کنید چون این کار زمان و تلاش زیادی را از شما می گیرد، بسیار دشوار و بسیار خطرناک خواهد بود و برای شما هزینه اضافهی خواهد داشت. شما باید هر شیء سنگین را به صورت جداگانه ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا ارزش نقل مکان به خانه جدیدتان را دارد یا خیر.

از شر هر چیز سنگینی که واقعاً به آن نیاز ندارید یا خیلی دوست ندارید خلاص شوید (مبلمان فرسوده، وسایل قدیمی، ابزار و وسایلی که به ندرت استفاده می شوند، کتاب هایی که احتمالاً دوباره خوانده نمی شوند و ارزش خاصی ندارند. و غیره) و خرید مبلمان جدید را بعد از جابجایی در نظر بگیرید تا نیازی به جابجایی قطعات سنگین قدیمی خود نداشته باشید.

وسایل بسته بندی مناسب تهیه کنید


تکنیک‌های بسته‌بندی هر چقدر هم که مهم باشند، این مواد بسته‌بندی هستند که در واقع از وسایل خانه در حین جابجایی محافظت می‌کنند – و برای اطمینان از محافظت مناسب، استفاده از مواد بسته‌بندی مناسب ضروری است.

وقتی نوبت به بسته بندی وسایل سنگین برای جابجایی می رسد، مواد بسته بندی مناسب برای این کار در سمت محکم تر قرار دارند:

1) کارتن های مستحکم استفاده کنید

کارتن های مستحکم استفاده کنید
استفاده از کارتن های سفت

اجسام سنگین به ظروف متحرک قوی نیاز دارند که بتوانند وزن زیادی را تحمل کنند. بنابراین، شما باید جعبه های متحرک با کیفیتی تهیه کنید که از مقوای بادوام ساخته شده اند که به اندازه کافی قوی باشند تا وزن وسایل سنگین شما را تحمل کنند (جعبه های متحرک دو جداره ممکن است بهترین گزینه شما باشد).

در مقابل وسوسه استفاده از جعبه‌های قدیمی که می‌توانید رایگان تهیه کنید مقاومت کنید – آنها نسبت به استفاده‌های قبلی ضعیف می‌شوند و ممکن است تحت وزن سنگین‌تر فرو بریزند. روی جعبه‌های متحرک کاملاً جدید و سنگین سرمایه‌گذاری کنید و جعبه‌های مخصوص (جعبه‌های کتاب، جعبه ظرف و غیره) را برای وسایل سنگین‌تر و ظریف‌تر خود خریداری کنید. هنگام بسته بندی وسایل شکننده سنگین، حتی ممکن است ایده خوبی باشد که از جعبه های چوبی برای امنیت بیشتر استفاده کنید.

2) وسایل بسته بندی ضخیم

مواد بسته بندی نازک (مانند کاغذ بسته بندی) برای محافظت از وسایل سنگین در حین جابجایی کمک چندانی نمی کند آنها به راحتی پاره می شوند، طبق نظر ظریف بار تهران هیچ گونه فاصله ای ایجاد نمی کنند و نمی توانند از آسیب دیدن یک قطعه سنگین جلوگیری کنند.

بسته بندی های نازک را می توان تنها به عنوان لایه اولیه محافظ برای محافظت از سطح یک مورد استفاده کرد. سپس، باید جسم سنگین خود را در مواد ضخیم‌تری مانند روکش حباب‌دار، ورقه‌های فوم، و پتوهای متحرک بپیچید تا در صورت افتادن قطعه سنگین در حین افتادن، خطر آسیب به آن و به زمین کاهش یابد. در حین حمل و نقل حمل می شود یا واژگون می شود.

وسایل بسته بندی ضخیم
چسب های مخصوص

حوله‌های قدیمی، پتوها و لباس‌های ضخیم نیز محافظت خوبی از وسایل سنگین شما می‌کنند – و به شما کمک می‌کنند تا مقداری پول در بسته‌بندی لوازم صرفه‌جویی کنید.

3) محافظ وسایل

برای اینکه از یک اسباب کشی سالم و بی خطر جان سالم به در ببریم ، اقلام سنگین نه تنها به بسته بندی ضخیم تری نیاز دارند، بلکه به لایه های ضخیم تری نیز نیاز دارند که می تواند شوک ناشی از ضربه ها و ریزش ها را جذب کند همچنین پیشنهاد می کنم مقاله نحوه بسته بندی لوازم الکترونیکی را مطالعه کنید و از صدمات احتمالی جلوگیری کنید.

کاغذهای مچاله شده این کار را نمی کنند زیر وزن اقلام سنگین فشرده می شود. شما به مواد بالشتک محکم تری نیاز دارید، بسته بندی بادام زمینی، لایه های فوم، بالش های هوا، و غیره. بار دیگر، مواد بالشتک جایگزین (لباس های کهنه، حوله ها و غیره) به خوبی کار می کنند – فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی از آنها استفاده می کنید.

4) چسب بسته بندی قوی و باکیفیت


هنگام بسته‌بندی وسایل سنگین در جعبه، می‌خواهید که نوار نه تنها جعبه را بسته نگه دارد، بلکه آن را مهر و موم و تقویت کند، بنابراین طبق پیشنهاد وانت بار تهران، به چسب بادوامی نیاز دارید که به استحکام جعبه می‌افزاید و به راحتی پاره نمی‌شود.

و هنگامی که بسته های ضخیم را در اطراف یک قطعه سنگین محکم می کنید، به نوار چسب قوی و بسیار چسبنده ای نیاز دارید که مواد محافظ سنگین تر را در جای خود نگه دارد و با حرکت شدید پاره نشود.

بهترین انتخاب شما نوار فایبرگلاس تقویت شده با آب است، مانند نوار رشته ای یا نوار چسب دار (چسب شیمیایی مبتنی بر آب یک پیوند دائمی ایجاد می کند، در حالی که رشته های فایبرگلاس در نوار آن را بسیار قوی می کند) – این به نگه داشتن وسایل سنگین شما کمک می کند. در حین جابجایی به طور ایمن محافظت می شود و فرآیند بسته بندی را روان تر و کارآمدتر می کند.

استفاده از مواد بسته بندی مناسب اولین قدم برای اطمینان از ایمنی هنگام بسته بندی و جابجایی وسایل سنگین است. مورد بعدی این است که اشیاء سنگین خود را به روشی ایمن و مؤثر بسته بندی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button