نحوه بسته بندی وسایل شکستنی هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی هنگام اسباب کشی

به جرات می توان گفت تمام خانواده ها تعداد زیادی اقلام شکننده اعمم از وسایل آشپزی ، دکوری و .. در خانه ها خود دارند که اگر نکات بسته بندی وسایل شکننده هنگام اسباب کشی را رعایت نکنند به راحتی شکسته می شود ( مانند بشقاب، فنجان، کاسه، لیوان).

از میان قطعات هنری قاب‌بندی شده ظریف (نقاشی، تصاویر) وانت بار ظریف پیشنهاد می کند به دستگاه‌های الکترونیکی حساس (تلویزیون، رایانه‌های رومیزی، نمایشگرها، چاپگرها) و پایان دادن به اشیاء شکننده مختلف در اطراف خانه مانند لامپ‌ها، آینه‌ها، جواهرات و حتی آکواریم . مبلمان چوبی را هم فراموش نکنیم.


تماس با وانت ظریف تهران

وانت بار ظریف به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته در تمامی مناطق تهران به صورت شبانه روزی سرویس دهی وانت تلفنی را به شما ارائه داده و بارهای شما را با نیسان و وانت بار به مقصد مورد نظرتان انتقال خواهد داد ، ما به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستیم تا سرویس دهی خودمان را به شما ارائه دهیم.

تماس با شعبه مرکز تهران

تماس با شعبه غرب تهران

تماس با شعبه شمال تهران


نکات کلی برای بسته بندی وسایل شکننده

در حالی که در حال آماده شدن برای نقل مکان به خانه دیگری هستید، یکی از مهمترین وظایفی که وانت بار ظریف به مشتریان خود می گوید، این است که وسایل شکننده خود را به گونه ای بسته بندی کنید که تا زمانی که به محل امن برسند به خوبی محافظت شوند. بنابراین، کار محافظت از اشیاء شکننده مختلفی که دارید و قصد دارید با خود ببرید، کار آسانی نخواهد بود.

در نهایت، تنها راه موفقیت در هنگام بسته بندی اقلام شکننده برای حمل و نقل این است که ابتدا چند مرحله آماده سازی را دنبال کنید تا زمانی که کار بسته بندی واقعی را شروع می کنید، تا آنجا که می توانید برای چالش بسته بندی آماده باشید.

هنگام بسته بندی وسایل شکستنی برای جابجایی، این مراحل اولیه را نادیده نگیرید:

1: جدا کردن تمام اقلام شکننده

جدا کردن تمام اقلام شکننده

قبل از اینکه بتوانید وسایل ظریف خود را برای جابجایی بسته بندی کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام وسایل شکستنی خود را موجودی کنید و آنهایی را که ارزش بسته بندی و نقل مکان به خانه جدید را ندارند کنار بگذارید.

پیشنهادی:

دلایل افزایش هزینه باربری

هر چه اقلام شکننده بیشتری را با خود ببرید، به وسایل بسته بندی بیشتری نیاز دارید تا آنها را در جاده ایمن نگه دارید – به این معنی که هزینه های بسته بندی شما بیشتر خواهد شد. همچنین، جابه‌جایی وسایل شکننده‌تر به معنای صرف زمان بیشتری برای بسته‌بندی آن‌ها با کاغذ و حباب است.

همه چیزهای شکستنی در خانه خود را مرور کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک ارزش دردسر را دارند و کدام یک ارزش ندارند. چیزهای ظریفی را که در گذشته استفاده نکرده اید و آنهایی که از قبل آسیب دیده اند را کنار بگذارید.

2: لوازم بسته بندی مناسب تهیه کنید

بسته بندی اقلام شکننده برای جابجایی به این بستگی دارد که بدانید از کدام مواد بسته بندی استفاده کنید و سپس چگونه از آن مواد به طور موثر برای محافظت از وسایل شکننده خود استفاده کنید. به عنوان مثال، انتقال بشقاب های آشپزخانه خود به طور مستقیم به جعبه ها بدون هیچ گونه محافظت مناسب، نتیجه بدی خواهد داشت… پس این کار را نکنید.

رها کردن هر یک از اقلام شکننده و شکستنی خود بدون محافظ مناسب یک گزینه نیست، بنابراین در اینجا لوازم بسته بندی که برای بسته بندی اقلام ظریف خود نیاز دارید آورده شده است:

جعبه های مقوایی. جعبه های مقوایی محکم، تمیز و خشک را آماده کنید. هنگام بسته بندی اقلام شکننده اضافی مانند بشقاب های آشپزخانه و لیوان های آشپزخانه، از بسته های ظروف به اصطلاح استفاده کنید – جعبه های بسیار محکمی که دو جداره هستند تا محافظت کلی بهتری داشته باشند.

کاغذ بسته بندی شما به مقدار زیادی کاغذ بسته بندی نرم بدون اسید و بدون جوهر نیاز خواهید داشت. به طور متوسط، یک بسته 500 برگه کاغذ بسته بندی حدود 25 دلار قیمت دارد.

پلاستیک ها ضربه گیر: به زبان ساده، روکش حباب‌دار هنگام بسته‌بندی اقلام شکننده برای جابه‌جایی، واقعاً ضروری است. بدون شک، این روکش پلاستیکی پر از هوا بهترین محافظت برای ظروف شکستنی شما خواهد بود، زیرا دومی ها بین دو خانه حمل می شوند.

ماژیک: وانت بار تهران پیشنهادی می کند یک ماژیک سیاه برای نوشتن محتویات و اتاق مقصد روی هر جعبه مقوایی تهیه کنید. یک نشانگر قرمز برای علامت گذاری بگیرید و با احتیاط دسته بزنید.

3: کارتن های مقوایی محکم استفاده کنید

بسته بندی اقلام ظریف یک تجارت حساس است و حوادث روز جابجایی ممکن است حتی زمانی که از جعبه های متحرک کاملاً جدید استفاده می کنید رخ دهد. رایج ترین اتفاق در هنگام بسته بندی و جابجایی اقلام شکننده، شکستن جعبه ها به دلیل وزن بسته بندی شده در آنها است.

قبل از شروع بسته بندی وسایل شکستنی خود، مطمئن شوید که قسمت پایین و کناره های هر جعبه مقوایی را به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی با چسب بچسبانید. از نوار بسته بندی باکیفیت برای تقویت جعبه های مقوایی از بیرون استفاده کنید و آنها را برای نگهداری اقلام ظریف مختلف موجود در خانه خود مطمئن تر و ایمن تر کنید.

همچنین، باید روش های محافظت از دیوار هنگام جابجایی را بدانید و همیشه باید چند ورق کاغذ بسته بندی یا یک ورق حباب بسته بندی را در قسمت داخلی هر جعبه قرار دهید تا یک بالشتک نرم برای چیزهای نشکنی که می خواهید در داخل ظروف مقوایی بچینید، ایجاد کنید.

4: کارتن های شکستنی را برچسب بزنید

به عنوان یک قاعده کلی، این اشتباه است که بلافاصله پس از بسته بندی جعبه، برچسب نزنید. عدم برچسب زدن به جعبه های مقوایی که حاوی اقلام بسیار شکننده شما هستند، اشتباهی جدی تر است حتی اگر راه خوبی برای به خاطر سپردن چیزهایی که در چه ظرفی بسته بندی کرده اید پیدا کنید.

برچسب زدن جعبه‌های پر از مواد شکستنی باعث می‌شود در زمان باز کردن بسته‌بندی در خانه جدید صرفه‌جویی کنید، اما نقش مهم‌تر این است که به کسی که با آن جعبه‌ها کار می‌کند هشدار داده شود که محتویات داخل به راحتی آسیب می‌بینند، مگر اینکه احتیاط لازم را به عمل آورید.

از یک خودکار یا ماژیک استفاده کنید و حداقل در 2 طرف هر جعبه ای که با وسایل شکننده بسته بندی کرده اید، عبارت “شکننده” را بنویسید. البته، باربری چیتگر پیشنهادی می کند که شما باید توضیحاتی در مورد آنچه در داخل جعبه و اتاق مقصد آن وجود دارد را نیز اضافه کنید – می توانید از یک نشانگر سیاه برای آن استفاده کنید.

نحوه بسته بندی بشقاب ها

نحوه بسته بندی بشقاب ها

شما به خوبی می‌دانید که بشقاب‌های آشپزخانه به راحتی شکسته می‌شوند – تنها یک حرکت اشتباه لازم است تا بشقاب چینی را در یک چشم به هم زدن بشکنید. و ماموریت شما، اگر آن را بپذیرید، این است که مطمئن شوید هیچ یک از ظروف شما تا زمانی که به آشپزخانه خانه جدید نرسد آسیب نبیند.

در اینجا بهترین راه برای بسته بندی بشقاب ها برای جابجایی وجود دارد تا بدون توجه به فاصله جابجایی، وسایل آشپزخانه بسیار شکستنی شما از جابجایی خانه در یک تکه جان سالم به در ببرند:

 • در صورت امکان کارتن های محکم تر مناسب وسایل شکستنی را دریافت کنید.
 • از نوار چسب برای تقویت نمای بیرونی جعبه ها در امتداد درزها، پایین و کناره های آنها استفاده کنید. همچنین داخل هر جعبه را با کاغذ بسته بندی مچاله شده بپوشانید تا یک لایه عایق کافی در قسمت پایین ایجاد شود.
 • تمام پشته کاغذ کادو را روی میز آشپزخانه قرار دهید. اگر به دلایلی نمی توانید از میز آشپزخانه استفاده کنید، می توانید ایستگاه بسته بندی خود را روی زمین قرار دهید.
 • تمام بشقاب‌های آشپزخانه‌تان را مرور کنید و آن‌هایی را که به نوعی آسیب دیده‌اند، آن‌هایی که فرسوده‌تر از آن هستند که دوباره استفاده شوند، و آن‌هایی که از ابتدا دوست نداشتید را کنار بگذارید. اینها قطعات آشپزخانه شکننده ای خواهند بود که برای بسته بندی و نقل مکان به آشپزخانه خانه جدید زحمت نخواهید داد.
 • یک بشقاب چینی را در مرکز پشته قرار دهید، سپس چند ورق کاغذ را روی آن بکشید. این کار را به صورت مورب از یک گوشه به گوشه دیگر انجام دهید تا زمانی که کل قطعه شکننده با کاغذ نرم پوشانده شود. از تکه های نوار برای محکم کردن بسته کاغذ استفاده کنید.
 • برای اطمینان از ایمنی ظروف آشپزخانه گران‌تر یا با ارزش‌تر، یک لایه نایلون حباب‌دار اضافه کنید – کافی است بسته‌بندی پلاستیکی را دور بسته کاغذی بپیچید و آن را در جای خود بچسبانید.
 • برای صرفه جویی در زمان و فضا، چندین بشقاب آشپزخانه را در کنار هم قرار دهید. در این صورت، باید از صفحات کاغذی بین قطعات شکننده ظروف تخت استفاده کنید تا از تماس آنها با یکدیگر جلوگیری کنید.
 • همه بشقاب‌های آشپزخانه را یکی یکی به داخل بسته ظرفشویی منتقل کنید و آن‌ها را روی لبه‌هایشان قرار دهید، نه صاف. قطعات سنگین‌تر آشپزخانه همیشه باید ابتدا به جعبه مقوایی بروند و سپس قطعات سبک‌تر.
 • فضاهای خالی داخل بسته ظروف را با تکه های روزنامه پر کنید تا مطمئن شوید که در طول حمل و نقل چیزی داخل جعبه حرکت نمی کند. این یک گام مهم از نقطه نظر ایمنی است.
 • درب جعبه را ببندید و آن را با نوار چسب ببندید تا فرآیند بسته بندی صفحات برای جابجایی به پایان برسد. تنها یک مرحله نهایی باقی مانده است…
 • بسته ظروف را با استفاده از خودکار مشکی برچسب بزنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button