نحوه جابجایی مبلمان سنگین

نحوه جابجایی مبلمان سنگین

زمان شلوغ اسباب کشی وسایل خانه تماماً در مورد تکمیل یک کار چالش برانگیز پس از دیگری است. این زمان خوبی است تا به شما یادآوری کنیم که برخی از مشاغل قبل از جابجایی سخت‌تر و بسیار سخت‌تر از سایرین هستند و به این ترتیب، حداکثر توان و زمان شما را می‌طلبند.

یکی از این کارهای چالش برانگیز جابجایی اثاثیه سنگین توسط خودتان است یعنی بدون کمک افراد حرفه ای مانند وانت بار ظریف، این یک مشکل بالقوه دردناک است که تعدادی از خطرات واقعی را برای شما، برای دوستانتان، برای قطعات مبلمانی که می‌خواهید جابه‌جا کنید، و البته – برای اموال شما نیز پنهان می‌کند. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه اثاثیه سنگین را به تنهایی جابجا کنید. روی فرش، روی کف چوبی سخت (بدون خراش دادن زمین!)، طبقه بالا یا پایین، این نکات برای جابجایی اثاثیه سنگین در خانه دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید.

بنابراین، بهترین راه برای جابجایی اثاثیه سنگین چیست؟


تماس با وانت بار ظریف تهران

باربری تهران به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته در تمامی مناطق تهران به صورت شبانه روزی سرویس دهی وانت تلفنی را به شما ارائه داده و بارهای شما را با نیسان و وانت بار به مقصد مورد نظرتان انتقال خواهد داد ، ما به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستیم تا سرویس دهی خودمان را به شما ارائه دهیم.

تماس با شعبه مرکز تهران

تماس با شعبه غرب تهران

تماس با شعبه شمال تهران


تجهیزات جابجایی اثاثیه سنگین

تجهیزات جابجایی اثاثیه سنگین

امیدواریم تا به حال به خوبی می‌دانید که چگونه اثاثیه خود را برای جابجایی بسته بندی کنید – چگونه یک استراتژی کارآمد اسباب کشی ایجاد کنید، چگونه مبلمان خود را برای جابجایی آماده کنید و چگونه از طریق ترفندهای هوشمندانه بسته‌بندی مبلمان از قطعات محافظت کنید.

تا کنون خیلی خوب. هنگامی که وسایل خانه بسیار سنگین شما آماده جابجایی هستند، در ادامه باربری گیشا تجهیزاتی را عنوان کرده که واقعاً برای انجام جابجایی وسایل سنگین به آنها نیاز دارید.

  • لغزنده مبلمان: این ابزار هوشمند برای جابجایی اثاثیه سنگین در روز جابجایی شما بسیار مفید خواهد بود. قطعات پلاستیکی بادوام با سطح لاستیکی سخت به شما این امکان را می‌دهند که قطعات بزرگ و سنگین خود را بدون زحمت روی کف‌های چوبی، کاشی‌های سرامیکی و حتی فرش‌ها بلغزانید. فقط یک نوار لغزنده را در زیر هر پایه یا گوشه مبلمانی که می‌خواهید جابجا کنید قرار دهید و می‌توانید جسم سنگین را به راحتی و ایمن با حداقل تلاش بلغزانید. در حقیقت، تمام کاری که لغزنده‌های مبلمان انجام می‌دهند این است که اصطکاک بین قطعات مبلمان سنگین و کف را کاهش داده یا تقریباً از بین می‌برند، بنابراین کارها را برای شما آسان‌تر و برای اموالتان ایمن‌تر می‌کنند. شما می توانید چنین لغزنده ای را از فروشگاه کالاهای خانگی محلی خود یا مستقیماً از یک شرکت حمل و نقل محلی خریداری کنید. اگر واقعاً نمی توانید آنها را خریداری کنید، می توانید از تکه های مقوای ضخیم یا پتوهای متحرک بادوام استفاده کنید.
  • تسمه های متحرک: این تسمه‌های بلندکننده به شانه‌های شما متصل می‌شوند و در برداشتن وزن اصلی مبلمان از پشت شما و انتقال آن وزن به گروه‌های عضلانی بسیار قوی‌تر شما عالی هستند. اگر تجربه قبلی در مورد تسمه های جابجایی دارید و نحوه استفاده از آنها را می دانید، می توانید آنها را از جابجایی های محلی خود اجاره یا خریداری کنید.
  • چهار چرخ متحرک: عروسک‌های متحرک بهترین کمک‌کنندگان حرکت هستند و این تصادفی نیست. چه یک کامیون دستی دو چرخ یا یک سکوی چهار چرخ مربعی، یک دالی یک راه عالی برای جابجایی اثاثیه سنگین بدون لغزنده است. دو قانون اصلی که هنگام استفاده از دالی برای جابجایی آسان اثاثیه سنگین باید رعایت کنید این است: 1) محکم کردن قطعه مبلمان روی دستیار چرخدار از طریق رشته ها، تسمه ها یا طناب، و 2) همیشه حداقل یک دوست داشته باشید تا به شما کمک کند تا با خیال راحت حرکت کنید.

پیشنهادی:

سوالات قبل از اسباب کشی

نحوه بلند کردن و جابجایی اثاثیه سنگین

هنگام جابجایی اثاثیه سنگین به تنهایی، ضروری است که به خوبی با تکنیک های بلند کردن مناسب آشنا باشید تا از هر نوع آسیب شخصی جلوگیری کنید. نکات اصلی که باید در هنگام کار با اثاثیه سنگین مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

  • باور کنید یا نه، قانون شماره یک ایمنی این است که با پا بلند کنید، نه با پشت. در حالی که پشت خود را صاف نگه داشته اید، از زانوها خم شوید و از قدرت بی نظیر اندام تحتانی خود برای بلند کردن اثاثیه سنگین و جابجایی اثاثیه سنگین استفاده کنید.
  • در صورت امکان، همیشه فشار دادن قطعات مبلمان سنگین نسبت به کشیدن آنها ترجیح داده می شود.
  • اگر هنگام نگه داشتن و/یا حمل اثاثیه سنگین در خانه مجبور به چرخیدن هستید، این کار را با پاهای خود انجام دهید نه با باسن.
  • همیشه وسایل سنگین خانه را نزدیک بدن خود و در موقعیت نسبتاً مرکزی نسبت به بدن خود نگه دارید.
  • همیشه چشمان خود را در مقابل خود نگه دارید؛
  • هرگز اثاثیه سنگین را بالای سر خود بلند نکنید.

مهم: اکیداً باربری ملاصدرا به شما توصیه می کند که حداقل یک دوست (ترجیحاً دو نفر) داشته باشید تا به شما در جابجایی وسایل بسیار سنگین کمک کند. به یاد داشته باشید که این کار چالش برانگیز شوخی نیست و خطرات جابجایی اثاثیه سنگین با یک نفر برای شمارش و حتی پیش بینی بسیار زیاد است. اگر در حال حاضر هیچ دوستی ندارید که روی آنها حساب کنید، در استخدام افراد حرفه ای برای بهترین نتایج تردید نکنید.

نحوه جابجایی اثاثیه سنگین روی فرش

در حالی که برخی از انواع فرش‌ها به شما اجازه می‌دهند تا قسمت‌های سنگین مبلمان را تا حدی بلغزانید، برای تکمیل کار نباید به آن تکیه کنید. مبلمان بزرگ با پایه‌هایی مانند میز یا میز را نمی‌توان به تنهایی روی فرش لغزید، زیرا پایه‌ها در پارچه فرو می‌روند و در برابر هر گونه تلاش برای فشار دادن یا کشیده شدن روی زمین مقاومت می‌کنند.

طبق نظر باربری شهرک نفت از ریل های متحرک استفاده کنید که مخصوص کفپوش های موکت شده طراحی شده اند. هر گوشه یا پایه مبلمان را بلند کنید، یک نوار لغزنده را زیر آن قرار دهید (لبه صاف لغزنده باید به سمت زمین باشد) و جسم سنگین را از قسمت پایینی بر خلاف قسمت بالا در جهت دلخواه فشار دهید. برای جلوگیری از واژگونی مبلمان در حین حرکت، حتماً یک دوست به شما کمک کند تا این کار را انجام دهید.

نحوه جابجایی وسایل سنگین روی کف چوبی

نحوه جابجایی وسایل سنگین روی کف چوبی

اگر اتاق هایی با کف چوبی دارید، یادگیری نحوه جابجایی مبلمان سنگین بدون خراشیدن کف ضروری است. نکته ای که در اینجا باید به خاطر داشته باشید این است که کشویی قطعات بزرگ و سنگین مبلمان در امتداد کف چوبی معمولاً توصیه نمی شود زیرا حتی لغزنده ها نیز ممکن است آثاری روی زمین بگذارند.

بنابراین، بهتر است از یک دالی متحرک با چرخ‌های لاستیکی نرم استفاده کنید که به عنوان کف‌پسند شناخته می‌شوند. اگر یکی ندارید، همچنان می‌توانید از لغزنده‌های مبلمان استفاده کنید، اما لغزنده‌هایی را انتخاب کنید که برای کف‌های چوبی سخت طراحی شده‌اند. همچنین، برای تضمین یک ماجراجویی جابجایی مبلمان بدون مشکل، در صورت امکان، قطعه مبلمان را در حین لغزش کمی بلند کنید.

پیشنهادی:

نحوه بسته بندی کامپیوتر

چگونه اثاثیه سنگین را به طبقه بالا یا پایین منتقل کنیم

هنگام جابجایی اثاثیه سنگین در خانه، مطمئناً راه پله چالش نهایی شما خواهد بود. اغلب اوقات، وزن قطعات شما تنها چیزی نیست که باید نگران آن باشید – شکل و اندازه آنها نیز به طور ناگهانی وارد بازی می شوند.

کاری که می توانید در هنگام جابجایی مبلمان سنگین به طبقه بالا یا پایین انجام دهید این است که ابتدا با برداشتن قطعاتی که می توان به طور ایمن از هم جدا شوند، اندازه آنها را کاهش دهید و با خالی کردن آنها وزن آنها را کاهش دهید (مگر اینکه قبلاً این دو مرحله را در حین بسته بندی مبلمان انجام داده باشید. همانطور که باید انجام دهید). فقط در این صورت باید از یک ترفند اثبات شده برای جابجایی اثاثیه سنگین استفاده کنید – برای محکم کردن تخته های چوبی در زیر قطعه مبلمان به عنوان سکوی بارگیری/تخلیه، تخته ها را در پتوهای متحرک بپیچید و سپس مبلمان خود را در امتداد پله ها روی آن تخته های محکم بکشید. حداقل 3 نفر دیگر به شما کمک کنند.

به خاطر داشته باشید که این تکنیک جابجایی مبلمان می تواند خطرناک باشد، بنابراین اگر کاملاً مطمئن نیستید که چگونه آن را ایمن انجام دهید، همه آن را انجام ندهید. در عوض، اسباب کشی حرفه ای را که تجربه، تجهیزات و دانش لازم برای جابجایی سریع و ایمن اثاثیه سنگین را دارند، تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button