نحوه چسب زدن کارتن های بسته بندی

نحوه چسب زدن کارتن های بسته بندی

بستن چمدان برای یک جابجایی کاری دشوار، پرزحمت و اعصاب خردکن است. بنابراین، جای تعجب نیست که وقتی زمان مهر و موم کردن جعبه فرا می رسد، چنین احساس آرامشی وجود دارد. این بدان معنی است که شما به مرحله نهایی فرآیند رسیده اید، اقلام شما آماده ارسال هستند، و می توانید استراحت کنید و به خاطر انجام یک کار خوب به خود تبریک بگویید.

با این حال، برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید مطمئن باشید که واقعاً کار را به خوبی انجام داده اید. از لوازم بسته بندی باکیفیت استفاده کرده اید، از اقلام خود محافظت خوبی کرده اید، جعبه را به روش صحیح بسته بندی کرده اید و آن را مهر و موم کرده اید. به درستی.

آخرین کار چسباندن جعبه احتمالاً کمترین نگرانی شما خواهد بود. آنقدر ساده است که به نظر می رسد هیچ مشکلی با آن پیش نمی آید.


تماس با وانت ظریف تهران

وانت بار ظریف به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته در تمامی مناطق تهران به صورت شبانه روزی سرویس دهی وانت تلفنی را به شما ارائه داده و بارهای شما را با نیسان و وانت بار به مقصد مورد نظرتان انتقال خواهد داد ، ما به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستیم تا سرویس دهی خودمان را به شما ارائه دهیم.

تماس با شعبه مرکز تهران

تماس با شعبه غرب تهران

تماس با شعبه شمال تهران


با این حال، به همان اندازه که چسباندن یک جعبه متحرک ممکن است ساده باشد، انجام نادرست آن ممکن است منجر به از دست دادن زمان و پول – و اعصاب فرسوده شود. جعبه ای که به خوبی مهر و موم نشده باشد ممکن است در حین جابجایی فرو بریزد یا باز شود و باعث آسیب به وسایل بسته بندی شده در آن، آسیب به اموال شما و حتی صدمات شخصی شود.

در نهایت، باربری خواجه عبداله تهران نحوه چسباندن جعبه های خود می تواند تفاوت بین یک جابجایی ایمن و روان و یک فاجعه اسباب کشی را نشان دهد. اما چگونه می توانید مطمئن شوید که جعبه های خود را به درستی مهر و موم کرده اید؟ اینکه در حین جابجایی خطر باز شدن آنها و ایجاد مشکل وجود ندارد؟

برای بسته بندی جعبه ها از چه چسبی استفاده کنیم؟

برای اطلاع از نحوه چسباندن جعبه های متحرک به طوری که در طول فرآیند جابجایی محکم و ایمن بمانند، ادامه مطلب را بخوانید.

برای بسته بندی جعبه ها از چه چسبی استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید جعبه های خود را ایمن بچسبانید، ابتدا به نوار متحرک با کیفیت نیاز دارید. ممکن است فکر کنید که هر نوع نواری مفید است، اما استفاده از یک نوع نامناسب می تواند منجر به تصادف و صدمات شود.

جعبه های متحرک به شدت به اطراف تکان می خورند و اغلب با دماهای شدید مواجه می شوند، بنابراین نوارها و نوارهای ضعیف تر که نمی توانند در برابر گرما یا سرما مقاومت کنند بدون اینکه چسبندگی خود را از دست بدهند، آب بندی موثری ایجاد نمی کنند – احتمالاً پاره می شوند یا چسبندگی آن ها از دست می رود و باعث می شود جعبه ایجاد شود. باز شدن، اقلام و ایمنی شما را به خطر می اندازد.

پیشنهادی:

نحوه بسته بندی وسایل سنگین

مشخصه های یک چسب مناسب بسته بندی:

 • استحکام ، هنگام چسباندن یک جعبه متحرک، می خواهید که نوار نه تنها آن را بسته نگه دارد، بلکه آن را مهر و موم و تقویت کند. بنابراین، به نوار بادوامی نیاز دارید که به استحکام جعبه اضافه شود و با حرکت شدید پاره نشود.استحکام نوار به کیفیت چسب، ضخامت و عرض آن بستگی دارد.
 • مقاومت حرارتی ، اگر در مسافت کوتاهی حرکت می کنید، اقلام شما برای مدت طولانی در کامیون در حال حرکت نمی مانند، بنابراین دمای محیط به هیچ وجه بر نوار بسته بندی که برای جعبه های متحرک خود استفاده کرده اید تأثیر نمی گذارد.
 • با این حال، اگر در سراسر کشور در حال حرکت هستید، کالاهای شما روزهای متوالی در جاده خواهند بود. اکثر کامیون های در حال حرکت تهویه مطبوع ندارند، بنابراین در هوای گرم بسیار گرم و در هوای سرد بسیار سرد می شوند. بنابراین، اگر در تابستان جابه‌جا می‌شوید، باید مطمئن باشید که نوار متحرکی که جعبه‌های خود را با آن مهر و موم کرده‌اید می‌تواند در برابر گرما مقاومت کند بدون اینکه چسبندگی خود را از دست بدهد – و اگر در زمستان حرکت می‌کنید، باید این کار را انجام دهید. مطمئن شوید که نوار می تواند سرما را تحمل کند.

راحتی در استفاده بسته بندی برای جابجایی بسیار وقت گیر است، وانت بار الهیه پیشنهاد می کند، بنابراین مطمئناً نمی خواهید زمان اضافی را برای دستکاری با نوار تلف کنید.

بنابراین، بهترین کار این است که نوار باکیفیتی را تهیه کنید که بتوان آن را با یک دستگاه پخش کننده نوار دستی استفاده کرد – بنابراین زمان ارزشمندی را در تلاش برای جلوگیری از شکافتن نوار یا یافتن انتهایی که به رول چسبیده است، از دست ندهید. استفاده از تلگراف باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما در هنگام بسته بندی جعبه می شود.

نحوه صحیح چسب زدن کارتن ها

نحوه صحیح چسب زدن کارتن ها

هنگامی که نوار مناسب برای جابجایی جعبه ها را دارید، باید روش مناسب استفاده از آن را بیابید. در اینجا نحوه چسباندن جعبه های متحرک به گونه ای است که به اندازه کافی قوی باشند تا در برابر سختی های حرکت مقاومت کنند:

1. پایین جعبه را محکم کنید

قبل از اینکه چیزی را در یک جعبه مقوایی قرار دهید، باید مطمئن شوید که پایه محکمی دارد که زیر وزن اقلام شما فرو نریزد یا باز نشود. به عبارت دیگر، شما باید قسمت پایین جعبه را با چسب بچسبانید – اگر این کار را نکنید و فقط لبه های پایینی را روی هم تا کنید، جعبه ممکن است در هنگام بلند شدن فرو بریزد.

بنابراین، چگونه می توان قسمت پایین جعبه متحرک را چسباند؟

 • جعبه را به شکلی تا کنید، سپس آن را برگردانید و لبه‌های آن را در داخل جعبه تا کنید – ابتدا دو دریچه کوچک‌تر و سپس دو تای بزرگ‌تر را تا کنید، مطمئن شوید که از وسط به هم وصل می‌شوند.
 • درز افقی بلند را در وسط (محل اتصال لبه های فلپ) بچسبانید، مطمئن شوید که هر دو طرف را کمی بپوشانید. مطمئن شوید که اجازه دهید نوار روی طرفین کشیده شود.
 • هر آویزان را به کنار جعبه مقوایی تا بزنید و آن را به سمت پایین بچسبانید (برای پشتیبانی بیشتر، تا نیمه از کناره جعبه بچسبانید).
 • نوار را محکم روی سطح مقوا فشار دهید تا به خوبی بچسبد.
 • اگر نوار خیلی پهن نیست یا اگر امنیت بیشتری می‌خواهید، می‌توانید دو نوار دیگر اضافه کنید – یکی در هر طرف نوار بلند در وسط، و تا نیمه روی هم قرار گیرند.
 • می توانید در آن نقطه توقف کنید، اما به شما توصیه می شود برای ایمنی بیشتر، جعبه را بیشتر تقویت کنید. بسته به نوع اقلامی که قصد دارید در جعبه بسته بندی کنید، چندین راه مختلف برای محکم کردن کف وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

هنگام بسته بندی وسایل سنگین که نیاز به بسته بندی خاص دارند وانت بار اندرزگو پیشنهاد ویژه می دهد:

بسته بندی وسایل سنگین
 • با نوار یک “X” بسازید (روی نوار در مرکز)، از گوشه به گوشه در هر دو جهت بروید.
 • دو خط نوار موازی نزدیک انتهای جعبه (روی همه نوارهای نوار دیگر) ایجاد کنید، در جهت مخالف نوار بلند نوار در وسط حرکت کنید.
 • 2) روش H – هنگام بسته بندی اقلام شکننده و ظرافت (روش H نه تنها ته آن را تقویت می کند و به توزیع وزن محتویات جعبه کمک می کند، بلکه درزهای جانبی را نیز مهر و موم می کند و اطمینان می دهد که هیچ چیز وارد جعبه نمی شود. کارتن و دارایی خود را خراب کنید)

این روش شامل چسباندن لبه ها در دو طرف جعبه (درزهای عمودی کوتاه تر) است:

 • نوار را روی یک طرف درز قرار دهید، تقریباً نصف عرض نوار. در هر دو انتها به اندازه 2 اینچ اجازه دهید.
 • نوار را از یک گوشه بچسبانید تا مانند مثلث شود. برآمدگی را به کنار جعبه تا بزنید؛
 • همین کار را در گوشه دیگر انجام دهید.
 • نوار نوار را به سمت پایین تا کنید و آن را محکم روی مقوا فشار دهید. همین کار را با اورهانگ انجام دهید.
 • 3) روش نوار مورب – هنگام بسته بندی وسایل سبک وزن و غیر شکننده

هنگام بسته بندی اقلامی که خیلی سنگین نیستند و در برابر آسیب بسیار آسیب پذیر نیستند، نیازی به تقویت جعبه ندارید. می‌توانید با محکم کردن قسمت پایین جعبه با روش نوار مورب، نوار را صرفه‌جویی کنید (و در وقت و تلاش خود صرفه‌جویی کنید) – تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نوار چسب را از پایین (از انتها به انتها)، به صورت مورب به سمت اول بکشید. نوار نوار در وسط تحمل وزن جعبه و اطمینان از ایمنی وسایل خود در حین جابجایی کافی خواهد بود.

بیشتر بدانید:

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی

2. بالای جعبه را چسب بزنید

هنگامی که جعبه را پر کردید، دریچه های بالایی را ببندید. کمی از وسط فشار دهید تا فلپ ها صاف شوند و مطمئن شوید که به هم نزدیک هستند. درز افقی را در وسط بچسبانید و اجازه دهید نوار روی دو طرف جعبه کشیده شود.

سپس، می توانید دو خط نوار موازی در بالای خط مرکزی اضافه کنید (در جهت مخالف) یا به سادگی یک نوار نوار را به صورت مورب به نوار در مرکز بکشید. اگر اقلام شکننده یا سنگین را در جعبه بسته بندی کرده اید، می توانید برای ایمنی بیشتر از روش H که در بالا توضیح داده شد برای مهر و موم کردن بالای جعبه استفاده کنید.

دانستن نحوه صحیح چسباندن جعبه های متحرک به شما کمک می کند تا از ایمنی وسایل خود در حین جابجایی اطمینان حاصل کنید. جابجایی ایمن و روان داشته باشید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button