نکاتی که هنگام جا به جایی یخچال باید در نظر بگیرید

نکاتی که هنگام جا به جایی یخچال باید در نظر بگیرید

یخچال ها و فریزرها در هر آشپزخانه بسیار مهم هستند، اما اندازه و وزن آنها می تواند آنها را برای اسباب کشی ترسناک کند. خوشبختانه وانت بار ظریف با رعایت این مراحل ساده می توان این وسایل را با خیال راحت و آسان جابه جا کرد.

نکات جابجایی یخچال یا فریزر

نکات جابجایی یخچال یا فریزر
 1. تمام مواد غذایی را خارج کنید. هر غذایی که با شما حرکت نمی کند را دور بریزید یا به همسایگان بدهید. در حالی که می‌توانید چیزها را در خنک‌کننده‌هایی با یخ ذخیره کنید، بهتر است هر چیزی را که نمی‌توان در تمام مدت جابجایی سرد نگه داشت دور انداخت.
 2. همه چیز را از برق بکش اگر این ویژگی را دارید حتما یخ ساز را خاموش کنید و خط آب را قطع کنید.
 3. فریزر را یخ زدایی کنید. اکثر فریزرها در طول شب به طور کامل یخ زدایی می کنند. فقط ظروف یا حوله های پلاستیکی را داخل آن قرار دهید تا آب چکه شده را گرفته و از آشفتگی روی زمین خود جلوگیری کنید. فراموش نکنید که آب را خالی کنید یا حوله ها را در طول فرآیند عوض کنید!
 4. تمیزش کن. داخل و خارج یخچال/فریزر خود را کاملا تمیز کنید:
  خرده های غذا را جاروبرقی بکشید یا جارو کنید.
  با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین با چند قطره آب خمیر درست کنید تا هر گونه آشفتگی چسبنده را پاک کنید. اضافی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
  تمام قفسه ها و دیوارهای داخلی را با سرکه پاک کنید.
  اجازه دهید داخل آن کاملا خشک شود.
 5. قفسه ها را محکم کنید یا بردارید. می‌توانید قفسه‌ها را با مقوا یا استایروفوم سنگین محکم کنید تا در حین جابجایی آسیب نبینند. اگر قفسه‌های شیشه‌ای دارید که قابل جدا شدن هستند، می‌توانید قفسه‌ها را در Bubble Wrap بپیچید و برای محافظت از آنها در جعبه‌هایی قرار دهید.
 6. هر سیمی را محکم کنید. سیم ها و خط آب را بچسبانید یا در درب دستگاه ببندید تا در حین جابجایی آسیبی نبیند یا کسی را زمین نخورد.
 7. از پایان محافظت کنید. از مقوا و پلاستیک کششی یا پتوهای متحرک (که با نوار بسته بندی یا تسمه محکم شده اند) برای محافظت از قسمت بیرونی یخچال خود استفاده کنید.
 8. از دالی لوازم خانگی استفاده کنید. از کسی بخواهید که به شما کمک کند تا از آسیب یا آسیب به یخچال جلوگیری کنید:
  یخچال را کمی به یک سمت کج کنید و دالی را زیر لبه آن بکشید.
  بند دور یخچال را محکم کنید تا روی دالی بماند.
  با کمک خود، یخچال را به آرامی به سمت خود کج کنید تا آن را حرکت دهید.
 9. یخچال را با خیال راحت بارگیری کنید. از یک سطح شیب دار مبلمان استفاده کنید تا یخچال خود را در تجهیزات متحرک قرار دهید. مطمئن شوید که دالی را روی سطح شیب دار قرار داده اید و دستگاه را با کمک کمکی حرکت دهید.
 10. برای جلوگیری از واژگونی یخچال از تسمه استفاده کنید. از تسمه های مبلمان یا طناب سنگین برای اتصال یخچال به دو طرف وسایل متحرک استفاده کنید تا در هنگام حمل و نقل ایمن نگه دارید. تسمه یا طناب باید به اندازه کافی سفت باشد تا یخچال را در حالت عمودی نگه دارد.

آیا می توان یک یخچال را خوابیده حمل کنیم؟

خیر. یخچال و فریزر باید در حالت عمودی جابجا شوند. اگر آنها برای مدت طولانی روی پهلوها قرار بگیرند، می تواند باعث نشت روغن از کمپرسور و آسیب رساندن به دستگاه شود. پیشنهاد می کنم نکات اسباب کشی را قبل از اسباب کشی مطالعه کنید.

اگر یخچال در فضای تنگ گیر کرده باشد چه؟

اگر یخچال شما گیر کرده است، یک بند مبلمان یا طناب سنگین بگیرید و آن را از بالا به دور یخچال بپیچید. بند یا طناب را به مرکز یخچال ببرید و به آرامی آن را از فضای خالی خارج کنید. در مقابل میل به کشیدن درها مقاومت کنید – ممکن است لولاها بشکند!

پیشنهادی :

باربری سهروردی تهران

نکات بعد از اسباب کشی

هنگامی که یخچال شما در آشپزخانه جدیدتان قرار گرفت، بیرون را تمیز کنید تا هر چیزی که ممکن است در حین حمل و نقل جمع شده باشد را پاک کنید. فراموش نکنید که گرد و غبار را از دریچه های پایین و پشت جاروبرقی بکشید تا به درستی کار کند.

اجازه دهید دستگاه حداقل 4 ساعت بماند تا روغن کمپرسور ته نشین شود و سپس خطوط آب و سیم برق را وصل کنید. اجازه دهید یخچال یا فریزر حداقل 24 ساعت خنک شود قبل از اینکه به آن اعتماد کنید تا مواد غذایی را ایمن نگه دارید.

طبق گفته FDA (سازمان غذا و داروی ایالات متحده)، یخچال ها باید در دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا کمتر و دمای فریزر باید 0 درجه فارنهایت (18- درجه سانتیگراد) باشد. اگر شک دارید، از دماسنج برای بررسی دمای داخلی استفاده کنید.

نکته حرفه ای: مگر اینکه یخچال شما به سبک درب فرانسوی باشد، معمولاً می توان درها را در هر جهت باز کرد. باز کردن درها در جهتی که بیشترین دسترسی را به فضای آشپزخانه شما می دهد مفید است. اگر دیگر دفترچه راهنما را ندارید، برای جزئیات مدل خود، Appliance 411 را بررسی کنید.

نگهداری یخچال یا فریزر

اگر نیاز به نگهداری یخچال یا فریزر دارید، همان مراحل بالا را دنبال خواهید کرد. در نظر داشته باشید که یک جعبه باز جوش شیرین را در داخل دستگاه قرار دهید تا از بوی کپک زدگی جلوگیری کند و درها را با پارچه های کهنه باز کنید تا از تجمع رطوبت در داخل دستگاه جلوگیری شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 2.6]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button