کارهای قبل از نقل مکان به خانه جدید

کارهای قبل از نقل مکان به خانه جدید

نقل مکان به یک آپارتمان جدید یک کار هیجان انگیز و پردردسر است. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که برای روز اسباب کشی به خوبی آماده هستید. همه اینها می تواند کمی طاقت فرسا باشد، به خصوص اگر با یک لیست خوب شروع نکنید. در ادامه وانت بار ظریف فهرستی از کارهایی را آماده کرده‌ایم که مطمئن شوید قبل از اسباب کشی انجام می‌دهید.

با صاحب خانه فعلی خود صحبت کنید

با صاحب خانه فعلی خود صحبت کنید

اگر در حال برنامه ریزی برای نقل مکان خود هستید، به احتمال زیاد، قبلاً به صاحبخانه فعلی خود اطلاع داده اید. در کنار خاتمه اجاره فعلی خود، مطمئن شوید که متوجه شده اید برای بازگرداندن سپرده خود چه کاری باید انجام دهید. فرآیند مورد نیاز صاحبخانه یا مدیر ساختمان خود را درک کنید و برای تکمیل چک لیست نقل مکان، جلسه ای را برنامه ریزی کنید. همچنین باید بدانید که چگونه کلیدهای خود را برمی گردانید.

همانطور که برای حرکت خود برنامه ریزی می کنید، صاحبخانه خود را در جریان نگه دارید. ساختمان شما ممکن است در مورد روزها و زمان هایی که می توانید حرکت کنید، خط مشی داشته باشد و بسته به سیاست ها، ممکن است نیاز به هماهنگی داشته باشید، به خصوص اگر نیاز به دسترسی به آسانسور بار دارید.

پیشنهادی:

نکات بهداشتی اسباب کشی هنگام کرونا

تمام جزئیات خانه جدید خود را بپرسید

مطمئن شوید که صاحبخانه جدید خود را نیز در جریان برنامه های خود قرار می دهید. به طور مشابه، ساختمان خانه آینده شما ممکن است قوانینی در مورد کارهای عملی جابجایی داشته باشد. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که صاحبخانه شما به سوالاتی مانند:

 • چه زمانی و چگونه کلید مکان جدید خود را دریافت خواهید کرد؟
 • کامیون متحرک در روز کجا باید پارک کند؟
 • آیا قوانینی برای جابجایی وجود دارد و آیا باید در محدودیت زمانی خاصی کار کنید؟
 • آیا آسانسورهای باربری یا خدماتی وجود دارد که بتوانید از آنها برای وسایل بزرگ استفاده کنید؟
 • آیا لازم است قبل از ورود، یک چک لیست راهنما و حرکت را تکمیل کنید؟
 • چگونه اجاره را پرداخت خواهید کرد؟
 • آیا بیمه مستاجرها شامل اجاره شما می شود؟

بررسی کنید که خانه بیمه دارد یا خیر

اگر بیمه در اجاره نامه شما گنجانده نشده است، این ایده هوشمندانه ای است که خودتان یک بیمه نامه بگیرید. همه ما دوست داریم امیدوار باشیم که زندگی به آرامی جریان داشته باشد و هیچ مشکلی پیش نیاید. با این حال واقعیت این است که گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می دهد.

بهترین کار این است که برای هر موردی آماده باشید. یک بیمه نامه مستاجر تضمین می کند که شما برای مواردی مانند آتش سوزی، سرقت، خسارت آب و موارد دیگر تحت پوشش هستید. بسیاری از سیاست ها نیز شما را برای آسیب رساندن به وسایلتان پوشش می دهند. بیمه اجاره‌کنندگان می‌تواند ارزان باشد، بنابراین به دلیل نگرانی در مورد شوک برچسب از آن اجتناب نکنید.

اگر قبلاً بیمه اجاره‌دهنده دارید، بررسی کنید که آیا بیمه نامه شما می‌تواند به مکان جدیدتان منتقل شود یا خیر. آنها شما را در مراحلی راهنمایی خواهند کرد تا مطمئن شوند که تحت پوشش هستید، از جمله تغییر آدرس و اطلاع رسانی در صورت وجود تغییر در قیمت.

زمان اسباب کشی را تنظیم کنید

اجاره نامه خود را بررسی کنید تا ببینید، در صورت وجود هر چیزی، مسئولیت شما در هنگام راه اندازی تاسیسات برقی در آپارتمان جدیدتان چیست. اغلب شامل مواردی مانند جمع آوری زباله و آب است، اما ممکن است لازم باشد از گاز، برق، اینترنت و کابل مراقبت کنید. این موارد را زودتر مشخص کنید تا بتوانید با تمام نیازهایتان به خانه خود برسید.

شرکت های باربری حرفه ای را استخدام کنید

شرکت های باربری حرفه ای را استخدام کنید

یک شرکت حمل و نقل حرفه ای یک منبع ارزشمند برای انتقال به یک مکان جدید است. اسباب کشی سخت و کار زیادی هستند. اگرچه ممکن است در ابتدا ارزان‌تر به نظر برسند، اما هزینه‌ها افزایش می‌یابد. به خودتان لطف کنید و از متخصصان کمک بگیرید.

با یک شرکت حمل و نقل مانند باربری کاشانی تهران مورد اعتماد هماهنگ کنید و تاریخ و زمان حرکت را تعیین کنید. شرکتی را با قیمت تضمینی استخدام کنید تا پس از تکمیل حرکت، هیچ غافلگیری نداشته باشید. بودجه خود و آنچه را که باید جابجا کنید در نظر بگیرید. اگر می خواهید در پول خود صرفه جویی کنید، سعی کنید در یک روز هفته جابجا شوید. جابجایی ها در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات تقاضای بیشتری دارند، بنابراین قیمت ها بیشتر می شوند.

بیشتر بدانید:

نکاتی که در اولین اسباب کشی باید بدانید

آدرس خود را تغییر دهید

آدرس خود را تغییر دهید

علیرغم بسیاری از کارهایی که این روزها به صورت آنلاین انجام می شود، هنوز آدرس خانه شما مهم است که آدرس فعلی شما باشد. همه این کارها را می توان به صورت آنلاین انجام داد.

مکان هایی که برای تغییر آدرس عبارتند از:

 • حساب های بانکی و صادرکنندگان کارت اعتباری
 • شغل شما
 • حساب های سرمایه گذاری و بازنشستگی
 • شرکت های بیمه
 • گواهینامه رانندگی
 • دوستان و خانواده

اگر به محله جدیدی نقل مکان می‌کنید، لحظه‌ای در میان تمام موارد کاربردی برای کمی سرگرمی وقت بگذارید. برای منطقه جدید خود کمی تحقیق کنید. بارها و رستوران‌هایی را که می‌خواهید امتحان کنید، بررسی کنید. به مکان هایی که ممکن است برای دویدن صبحگاهی خود بروید نگاهی بیندازید. به باشگاه های ورزشی یا استودیوهای یوگا نزدیک نگاه کنید. ببینید چه خواربارفروشی در اطراف وجود دارد و مسیرهای حمل و نقل عمومی کجا هستند.

به فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟

اگر آپارتمان جدید شما کوچکتر از آپارتمان فعلی شما است، ممکن است لازم باشد وسایل خود در جایی به صورت موقت یا دائم نگه دارید. اگر چیزهایی وجود دارد که ضروری نیستند اما این وسایل را لازم دارید، به دنبال یک واحد ذخیره سازی امن باشید. بهترین کار این است که اجاره انبار در تهران را از قبل هماهنگ کنید حتی ممکن است بتوانید در همان سفر به آپارتمان و واحد انباری خود نقل مکان کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button